top of page

Benzínky na Barrandově a Guinessova kniha rekordů

Před časem jsme se vraceli v noci z Trutnova, kde jsme hráli s mým kvartetem na jazzovém festivalu. Potřeboval jsem nabrat naftu, ale udělal jsem tu chybu, že jsem nevyužil služeb čerpací stanice, která byla ještě přímo v Trutnově. Ta další, na cestě do Prahy, se nacházela 55(!!!) km od Trutnova. Málem jsme tam nedojeli...


V ulici K Barrandovu, vedoucí směrem k Barrandovskému mostu a v jejíž blízkosti bydlíme, teď staví čerpací stanici, která bude ŠESTOU benzinovou pumpou na délce 3,5 km ulice K Barrandovu! Jedním z důvodů, proč o tom píšu je skutečnost, že jsme před více než rokem sepsali petici proti vzniku nové pumpy, kterou jsem zveřejnil na FB a mnoho z mých přátel ji podepsalo, za což moc děkuji. Petici jsme podali na MÚ Slivenec, kde ji smetli ze stolu.


Zajímaly by mě motivace těch, kteří rozhodují o rozvoji města, podobě územního plánu a typu staveb, které by v této oblasti, v jejíž blízkosti jsou tři chráněné oblasti, měly vzniknout. Že by Guinessova kniha rekordů, blbost nebo prostě jenom snaha někoho "pumpnout".


Na mapě 1 uvidíte rozmístění pump v ulici K Barrandovu - otazník se stává vykřičníkem. Ke srovnání také přidávám mapku 2, ze které se dá vyčíst, že na Pražském okruhu od letiště až do Průhonic (v délce 24km) nestojí žádná pumpa!!!


Na závěr bych chtěl podotknout, že nejsem, a priori, odpůrcem "benzinek", ale jejich uživatelem.
0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page